ALERTĂ DE INCENDIU LA CENTRALA NUCLEARĂ DE LA CERNAVODĂ

ALERTĂ DE INCENDIU LA CENTRALA NUCLEARĂ DE LA CERNAVODĂ
Reprezentanții centralei au transmis că activitatea nu este afecată în niciun fel
O alarmă de incendiu a fost declanșată, miercuri, la Unitatea 1 a Centralei Nucleare de la Cernavodă, în incinta pavilionului 0, corp C, la parter. Incidentul a mobilizat imediat echipajele de intervenție.
La fața locului acționează un echipaj al Detașamentului Special Cernavodă, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă (ASAS), conform primelor informații transmise de autorități., potrivit publicație Amprenta.
Până la această oră nu au fost raportate victime sau pagube materiale semnificative. Măsurile standard de siguranță au fost aplicate, iar zona a fost securizată.
Reprezentanții centralei au transmis că activitatea nu este afecată în niciun fel și urmează să fie stabilită natura incidentului, precum și eventualele cauze ale declanșării alarmei.
Singurele emisii de fum au fost identificate într-o camera tehnica unde sunt calculatoare și echipamente electrice.
Sursa: Newsinn
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:02 - Alertă meteo pentru 10 iunie! Grindină, ploi torențiale și temperaturi sufocante
- 20:21 - Ruptură între Trump și Netanyahu? Divergențe majore privind războiul cu Iranul după luni de coordonare
- 19:40 - Salvare dramatică în Dâmbovița! Un bărbat a fost scos cu elicopterul din viitură după ce s-a urcat pe un excavator
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News














