Advertising
O femeie a ajuns în stare gravă la spital după ce a fost lovită de o mașină pe trecerea de pietoni
30 oct. 2019, 13:38

trecere pietoni
Accidentul a avut loc pe strada Calea Unirii din municipiul Suceava, marți dimineață. Șoferul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
În timp ce conducea autoturismul, un localnic de 31 de ani a surprins și accidentat grav o femeie de 63 de ani din oraşul Broşteni, angajată în traversarea regulamentară a străzii pe trecerea pentru pietoni.Victima a fost transportată la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.Cei doi participanți la trafic au fost testați de polițiști cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative, după care, la spital, conducătorului auto i s-au recoltat probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.Polițiștii au întocmit în cauză dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de "vătămare corporală din culpă".
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 20:53 - Turismul românesc: din poveste de succes, în umbră a trecutului
- 19:34 - Alertă în Tulcea: obiect suspect asemănător unei drone și un proiectil cu explozibil, descoperite în localitatea Pardina
- 18:24 - Șoferița care a intrat cu mașina într-un bancomat din Galați este soția fostului ministru Victor Paul Dobre. O persoană a fost rănită
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News














