Advertising
Pieton accidentat mortal de o mașină care dădea cu spatele FOTO
12 feb. 2019, 13:42

accident mortal Siminicea
Un bărbat de 75 de ani, din comuna Siminicea, și-a pierdut viața după ce a fost lovit de o mașină de la Delgaz, care dădea cu spatele.
Accidentul a avut loc pe DJ 208 B, pe raza localității Siminicea, luni dimineață. Un bărbat de 26 de ani, din municipiul Suceava, în timp ce efectua manevra de mers înapoi, nu s-a asigurat corespunzător, moment în care, a surprins şi accidentat mortal bătrânul, aflat în calitate de pieton în spatele vehiculului.

Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ, după care, la spital, i s-au recoltat probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.Polițiștii au întocmit în cauză dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii de "ucidere din cupă".
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:02 - Alertă meteo pentru 10 iunie! Grindină, ploi torențiale și temperaturi sufocante
- 20:21 - Ruptură între Trump și Netanyahu? Divergențe majore privind războiul cu Iranul după luni de coordonare
- 19:40 - Salvare dramatică în Dâmbovița! Un bărbat a fost scos cu elicopterul din viitură după ce s-a urcat pe un excavator
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News














