Advertising
Șase noi săli de clasă amenajate prin mansardarea Școlii Generale nr. 10 Burdujeni
4 sept. 2019, 11:10

mansardare-scoala-generala-10-burdujeni-01
Articol scris de Scris de Zara Dinu
Lucrările de mansardare a Școlii Generale nr. 10 Burdujeni, prin care au fost amenajate șase noi săli de clasă, au fost finalizate înainte de începerea noului an școlar.
„Au fost finalizate lucrările de mansardare a Școlii Generale nr.10 din cartierul Burdujeni. Se dau în funcțiune, începând cu noul an școlar, șase noi săli de clasă pentru un număr de 180 de elevi și o aulă pentru activitățile școlare. Este o investiție așteptată de locuitorii din zonă, școala fiind una foarte solicitată de către părinți”, a transmis primarul Ion Lungu.

Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:02 - Alertă meteo pentru 10 iunie! Grindină, ploi torențiale și temperaturi sufocante
- 20:21 - Ruptură între Trump și Netanyahu? Divergențe majore privind războiul cu Iranul după luni de coordonare
- 19:40 - Salvare dramatică în Dâmbovița! Un bărbat a fost scos cu elicopterul din viitură după ce s-a urcat pe un excavator
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News














