Un tânăr fără permis și-a pierdut viața după ce a intrat cu mopedul într-o căruță

accident moped
Un tanâr de 22 de ani, din comuna Vatra Moldoviței, și-a pierdut viața după ce a intrat cu mopedul nesemnalizat într-o căruță. În loc de faruri acesta folosea o lanternă.
Accidentul a avut loc pe DJ 176, din comuna Vatra Moldoviței, vineri seara.În timp ce conducea mopedul neînmatriculat cu defecțiuni la sistemul de iluminare, tânărul a efectuat un viraj la dreapta pe DC Valcanu, moment în care a intrat în coliziune frontală cu atelajul hipo înregistrat, condus din sens opus de un bărbat de 70 de ani, din aceeași localitate.În urma impactului puternic mopedistul a decedat.Căruțașul fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ, după care, la spital, i s-au recoltat probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.În urma verificărilor efectuate în bazele de date, polițiștii au constatat faptul că, tânărul nu avea permis de conducere pentru nici o categorie auto.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:02 - Alertă meteo pentru 10 iunie! Grindină, ploi torențiale și temperaturi sufocante
- 20:21 - Ruptură între Trump și Netanyahu? Divergențe majore privind războiul cu Iranul după luni de coordonare
- 19:40 - Salvare dramatică în Dâmbovița! Un bărbat a fost scos cu elicopterul din viitură după ce s-a urcat pe un excavator
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News














