MUTARE-BOMBĂ PE SCENA POLITICĂ: CRISTIAN POPESCU PIEDONE IESE DIN PUSL. CE PREGĂTEȘTE?

MUTARE-BOMBĂ PE SCENA POLITICĂ: CRISTIAN POPESCU PIEDONE IESE DIN PUSL. CE PREGĂTEȘTE?
După 20 de ani de prietenie și colaborare politică, fostul șef al ANPC face o mutare îndrăzneață: părăsește partidul lui Dan Voiculescu, PUSL, însă nu și lumea politică!
După 20 de ani de prietenie și colaborare politică, fostul șef al ANPC face o mutare îndrăzneață: părăsește partidul lui Dan Voiculescu, PUSL, însă nu și lumea politică!
Odată cu suspendarea lui Cristian Popescu Piedone din funcția de șef al ANPC, din cauza dosarului DNA, lucrurile au intrat într-o stare de silenzio stampa pentru fostul edil al Sectoarelor 4 și 5.
Întrebarea care se pune este ce va face acum Piedone pentru că e lesne de înțeles că nu va sta cu mâinile în sân.
Potrivit unor surse, Cristian Popescu Piedone ar reveni în viața politică, însă nu se știe încă și în ce formulă va face asta.
Cei mai mulți analiști politici au identificat nevoia unui partid nou pe eșicherul politic românesc, de sorginte suveranistă. Surse spun că se află în lucru înființarea unei formațiuni politice care să fie alături de oameni.
Citește și:
- 18:20 - EXCLUSIV | Ana Maria Păcuraru, singurul jurnalist român prezent la Beijing în cel mai tensionat moment diplomatic al anului
- 17:02 - Tunul cu banii din SAFE. Cine a negociat prețurile?
- 14:54 - Ilie Bolojan pune sub semnul întrebării proiectul SMR de la Doicești și tensionează relația strategică România–SUA
- 12:01 - Anca Alexandrescu dă de gol jocurile de culise: Negocierile cu partidele, amânate pentru o nuntă la Turda și o vizită la Timișoara
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News














