BASCHET MASCULIN: ROMÂNIA, VICTORIE CONTRA NORVEGIEI

BASCHET MASCULIN: ROMÂNIA, VICTORIE CONTRA NORVEGIEI
Duminică, România va juca un nou meci în grupă, cu Luxemburg
Cel mai important realizator al echipei antrenate de Mihai Silvăşan a fost Alex Olah.
Naţionala României de baschet masculin a învins formaţia Norvegiei cu scorul de 75-62, joi seara, la Oslo, într-un meci din Grupa B a precalificărilor pentru Cupa Mondială din 2027.
România a condus aproape permanent şi s-a impus la o diferenţă de 13 puncte, după ce ecartul maxim a fost de 18 puncte. Cel mai important realizator al echipei antrenate de Mihai Silvăşan a fost Alex Olah, cu 16 puncte, 6 recuperări, în timp ce jucătorul Coronei Brașov, Andrei Oinaru a încheiat cu 4 puncte, două recuperări și două pase decisive, în 16 minute pe parchet.
Duminică, România va juca un nou meci în grupă, cu Luxemburg, în deplasare.
Citește și:
- 20:49 - Simona Halep, ovații la Cluj înainte de meciul de retragere: „M-ați copleșit”
- 19:14 - Sorana Cîrstea, tot mai departe de retragere? Anunțul care schimbă perspectiva asupra viitorului său
- 14:40 - Situație fără precedent pentru Cristiano Ronaldo înainte de CM 2026! Cifra care îi îngrijorează pe portughezi
- 21:49 - Florentin Petre pleacă de la Dinamo! Mesajul emoționant prin care clubul și-a luat rămas-bun de la legenda din Ștefan cel Mare
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News


























